Вибер, ватсап

Дискусија во форумот 'Apple' започната од ivan2579, 21 окт 2018.

 1. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  Дечки дали може два вибери истовремено да се користат на iPhone XS Max? Доколку може, ве молам за инструкции.
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Само ако двата е со истиот тел.број. Јас го користам два вибери на ајфон и на ајпад додека двата телефони со различни број ќе може ,а ако е со истиот број треба прецедури и код ќе ви дадат од виберот или со скенер читач код
   

Сподели преку: