Вашата најдобра фотка :)

Дискусија во форумот 'Фотографија' започната од Bumblebee, 13 дек 2014.

 1. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.490
  Допаѓања:
  2.564
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  За таа големина на леќа не е лошо све у свему у рок темница е сликано како за телефон солидно
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.066
  Допаѓања:
  5.429
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Да, но треба сталак за HDR пошто тој по автоматизам а посебно ноќно време прави long exposure. Вака се матни деталите, што е нормално.
   
  На mushovlae, StalkeR и goth50 им се допаѓа ова.
 3. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.490
  Допаѓања:
  2.564
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  случајно беше ова иначе ја сум екстремн фан за сликање со мобиле со сталаци маски леки апликации и сл
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.698
  Допаѓања:
  1.313
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ајфон 6с плус со хдр и без хдр


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На NikS и Mechanix им се допаѓа ова.
 5. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.617
  Допаѓања:
  1.860
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  На Bumblebee, Ilija, macko.marjan и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Mechanix

  Mechanix Активен Член

  Член од:
  2 фев 2010
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  194
  Поени од трофеи:
  43
  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На NikS, Bumblebee, Klanistok и уште 8 други им се допаѓа ова.
 7. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.835
  Допаѓања:
  1.719
  Поени од трофеи:
  178
  [​IMG]
  Boke so 7 ca


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  NikS, ivan88, Mechanix и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  477
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  Хиаоми Ми4ц со малце контраст додадено,инсектите и цвекето се макро сликани со мануел мод[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my Mi-4c using Tapatalk
   
  На NikS, Ilija, kikoOoOoOoO и уште 9 други им се допаѓа ова.
 9. Publishermkd

  Publishermkd Член

  Член од:
  20 окт 2011
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  72
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 7 Plus
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.3.2
  Го тестирав камерчето на ајфонов со burst mode шо слики може да извади од грмотевици. Резултатите се подоле :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На zoky97, ivan88, христијан и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.135
  Допаѓања:
  2.391
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Сум ја подзабораил темава.. :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  NikS, ivan88, Ace и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: