Проблем Вадење пари преку PAYPAL, Словенски акаунт.

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од n1kola99, 7 сеп 2016.

 1. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Има некој повлекувано во изминатите денови со словенски? Ми треба сигурно инфо, бидејќи ќе повлекувам поголема сума па да знам дали е сигурно да не ми останат на пејпалот.
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  другар еден редовно си вади. и еднаш му бараа верификација на адреса ама немаше му блокираа сметката 6месеца и замрзнаа парите ама после 6месеца пак си тераше нормално парите како и да неможе да ти ги земат.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Не ми е проблем тоа, имам до сега повлекувано многу пати. Прашањето ми беше бидејќи во изминатите недели почна на одредени корисници да се појавува ерор при повлекување на пари и при купување на производи на ибеј, затоа прашувам дали има некој повлекувано деновиве.
   
 4. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Ќе ти ги вратат парите после 2-3 недели, и се така. У круг ќе вртиш а провизијата пак ја зимаат.
   
  На Ace му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
 6. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Можно е пример да се повлекуваат пари од PayPal на бугарска картица?
   
 7. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Можи.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На alfabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DonExo

  DonExo Нов член

  Член од:
  24 мај 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Според дечкото кој што ми вади мене пари преку Пејпал - можно е.
   
 9. makedonka

  makedonka Нов член

  Член од:
  1 мар 2019
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво, при отворање на пејпал имам внесено Србија. Дајте идеја како да го верификувам.Битно ми е да е верификуван затоа што така бара еден сајт, а не ми е битно после да ги вадам од картица,тоа и колку што знам секако не може.
   
 10. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  Јас користам пејпал и плаќам и зимам пари ама мене ми е преку американ експрес кој што ми е споен со виртуелна картица од стопанска банка... плаќањето е во дел од секунди.....враќањето пари е во дел од месеци :)
   

Сподели преку: