Проблем Вадење пари преку PAYPAL, Словенски акаунт.

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од n1kola99, 7 сеп 2016.

 1. n1kola99

  n1kola99 Нов член

  Член од:
  29 јун 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 6s
  Здраво,
  Имам некој баланс на paypal и сакам да ги извадам парите на картичка некој со поголемо искуство зошто ми го вади овој еррор на paypal кога пробувам да извадам пари. Акаунтот ми е Словенски со картичка од NLB, подолу слика. Фала ви многу.

  [​IMG]
   
 2. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Блокирани сме, нема веќе вадење пари ни со словенски акаунт.
   
 3. n1kola99

  n1kola99 Нов член

  Член од:
  29 јун 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 6s
  Можи, Chrome и Mozilla се блокирани. Користи TOR Browser(browser кој неможи да те лоцира никој направен од CIA) и уживај, средив.

  [​IMG]
   
  Последна промена: 8 сеп 2016
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 4. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Го имав истиов проблем и траеше некои си 2 недели. После тоа се изгуби еророт, ама пак неможам да влечам пари.
  --- Споено дупло мислење, 8 сеп 2016 ---
  Иначе тор не е направен од циа. :D
   
 5. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Озбилно ова тор работи или?

  П.С. Не е битно дали ти дава опција да префрлиш, и мене ми дава - ама парите НЕ СЕ појавуваат на кредитна!
   
 6. n1kola99

  n1kola99 Нов член

  Член од:
  29 јун 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 6s
  2-5 работни дена.
   
 7. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Ти стигнаа ли парите на сметка?
   
 8. n1kola99

  n1kola99 Нов член

  Член од:
  29 јун 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 6s
  Да, стигнаа за 2 минути само што зема $2 PAYPAL за да префрлиш на кратичка.
   
 9. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  4.759
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Од Paypal на картица?
   
 10. n1kola99

  n1kola99 Нов член

  Член од:
  29 јун 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 6s
  Да, само што се најавив на е банкинг ги имав добиено парите. Тебе не ти се стигнати? Кој тип на акаунт го имаш на paypal? Обичен, премиер или бизнис?
   

Сподели преку: