Бучност во автомобилската кабина при поголеми брзини

Дискусија во форумот 'Спорт и автомобилизам' започната од Alfa Mobil Team, 3 мар 2017.

 1. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Кога би бил на твое место или новиот пасат или мазда 6.

  Huawei P9 lite
   
 2. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Што е муабетот за зимата?
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Предна и задња вуча. :)
  Само аудито е предна, секако ако не е 4x4 :)

  Huawei P9 lite
   
  На STEALTH му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  478
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  На Alfa Mobil Team, ivan88, Pane-G и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.753
  Допаѓања:
  1.332
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Нема такви коли што се минимум бучава при возењето освен ако е на електричен погон со старт-стоп опција.
  Еве на пример мојот Ауди А4 2003 со 1.9ТДи и покрај што е стар модел кога го купив имаше малку повеќе бучава што ме иритира и по еден месец си купив нови гуми и сега е задоволувачки помалку бучава и при автопат терам околу 140 според стрелката на покажувачот и бучавата е малку, но сум возел и мерцедес истото годиште со ЦДИ мотор истата класа како А4 и помалку бучава од Ауди А4 ама пак повеќе троши во однос со Ауди А4 и тука игра улога бучавата значи колку повеќе троши гориво помалку бучава и обратно ама поважно е аеродинамиката . Како и да е, било кое кола одбираш Ауди,мерцедес,БМВ и др. исто ви се фаќа горе-доле бучавата,е сега јас би одбрал Ауди А6,А7 и А8 поради подобра аеродинамика односно помал отпор на воздухот во однос со Мерцедес ,а за БМВ не знам прашај го Бокуре и Оли и аеродинамиката тука игра околу бучавата.
   
 6. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  :pos::pos::pos::pos::pos::pos::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

  Ова е кандидат за најглуп и најнеточен пост во сите македонски форуми, било за мобилни, хардвер, коли, шминки, архитектура, мебел и се остало :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
   
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Јас би одел на Лехус или Инфинити од Бугарија...
  Или како што кажа Илија Мазда 6 е перверзија но не е во класа на Лехус.


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   

Сподели преку: