Брзина на Мобилниот Интернет кај Македонските Оператори(speedtest на Vip,One T-Mobile)

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од Gajche, 8 ное 2013.

1. Misteriozen

Misteriozen Член

Член од:
    24 фев 2010
    Мислења:
    114
    Допаѓања:
    8
    Поени од трофеи:
    18
    Телефон:
    Xiaomi Redmi Note 2
    РОМ/Верзија:
    MIUI 8.2 xiaomi.eu
    Screenshot_2017-06-13-11-04-54-975_org.zwanoo.android.speedtest.png Охрид бензиска пумпа Окта (Таци)

2. tspp01

tspp01 Нов член

Член од:
    5 фев 2016
    Мислења:
    19
    Допаѓања:
    11
    Поени од трофеи:
    3
    Vaka druz.kako prvo konstatacijata ti e 90% NE tocna- Lycamobile koristi one.vip-mreza a ne eks one mreza-vprocen na korisnicit so one sim im se isprajka sms da odat vo vip da smenat sim od one sim vo vip sim bidejki za mn, brzo one mreza se gasni, toj 10% sto ti go ostaviv e toa sto mozebi si vo reon kade sto se poklopuvaat frekfenciite od one i vip a aek im nalozi da gi izgasnat,baznite stanici od one i one.vip bese primoran da gi iskluci i da pusti nacionalen R ,Roaming za korisnicite na one sim -toa e samo za niv tie vo sekoj moment mozat da biraat racno mreza i sakaat one da koristat sakaat vip da se zakacat so toa sto na vip ke im stoi R,roaming nacionalen kako sto e na Lyca- e sega so lyca sim ,biras manuelno mrezi i gi otvara site 294.01-telekom/294.02-One/294.03 Vip, a mozes da se zakacis samo na 294.03=vip mreza ne mozes da se priklucis na one mreza, Bidejki tie imaat dogovor so vip, a toa sto vip pravi prespojuvajne ,dodavajne,isklucuvajne nee rabota na Lycamobile-(toa e po nalog na aek, bidejki 10 mesec2017)zavrsuva zakupeniot frekfenten opseg od eks One, i se brza do togas da se resi ova spojuvajne-! problemite sto se pojavuvaat gi ima i kaj vip korisnici ,na koi sum i jas ,i se nadevam deka do kompletnotto spojuvajne se ke se sredi ...

3. Misteriozen

Misteriozen Член

Член од:
    24 фев 2010
    Мислења:
    114
    Допаѓања:
    8
    Поени од трофеи:
    18
    Телефон:
    Xiaomi Redmi Note 2
    РОМ/Верзија:
    MIUI 8.2 xiaomi.eu
    Бил јас во право или не сега тоа не е важно. Јас како корисник имам право во секое време да добивам квалитетна услуга, а поради тие нивни префрлања на фрекфенции јас не сум должен на моја сметка да трпам неквалитетна услуга па било тоа да е Lycamobile, one.Vip или што ти јас знам кој се не. Нека си го средат квалитетот на услугите на начин на кој што корисникот ќе нема проблеми со услугата што му се нуди, а ние корисниците не сме должни да имаме неквалитетна услуга поради тие нерешени нивни технички проблеми.

4. tspp01

tspp01 Нов член

Член од:
    5 фев 2016
    Мислења:
    19
    Допаѓања:
    11
    Поени од трофеи:
    3
    Ajde taka neka bide........

5. Effendi

Effendi Искусен член

Член од:
    23 дек 2010
    Мислења:
    768
    Допаѓања:
    868
    Поени од трофеи:
    158
    Незнам зошто ти се случил баш овој проблем, на пример јас го немам проблемот и сум позадоволен од тоа кога бев на ВИП, а замисли и не лажам.
    Можно е да имаш проблем со телефон, или локацијата. Јас не ги фалам лајка ко да се којзнае што убаво е што имаат ефтини пакети,како што се радувавме некаде 2010 кога вип ни пушти неограничено на нивна мрежа да збориме,така со овие се радуваме дека за 200 денари ефтино зборуваме. Инаку, да бидиме едноставно реални, како оператор со добра покриеност на мрежа, квалитетна мрежа и брз интернет минус корисничка поддршка се Т-мобиле/Телеком/.

5 бона давам од пост ако почниш да пишуваш кирилица.

На goran, DigitalDreamer и Noc 32 им се допаѓа ова.

Сподели преку: