Брзина на Мобилниот Интернет кај Македонските Оператори(speedtest на Vip,One T-Mobile)

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од Gajche, 8 ное 2013.

 1. Misteriozen

  Misteriozen Член

  Член од:
  24 фев 2010
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 2
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.2 xiaomi.eu
  Screenshot_2017-06-13-11-04-54-975_org.zwanoo.android.speedtest.png Охрид бензиска пумпа Окта (Таци)
   
 2. tspp01

  tspp01 Нов член

  Член од:
  5 фев 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  11
  Поени од трофеи:
  3
  Vaka druz.kako prvo konstatacijata ti e 90% NE tocna- Lycamobile koristi one.vip-mreza a ne eks one mreza-vprocen na korisnicit so one sim im se isprajka sms da odat vo vip da smenat sim od one sim vo vip sim bidejki za mn, brzo one mreza se gasni, toj 10% sto ti go ostaviv e toa sto mozebi si vo reon kade sto se poklopuvaat frekfenciite od one i vip a aek im nalozi da gi izgasnat,baznite stanici od one i one.vip bese primoran da gi iskluci i da pusti nacionalen R ,Roaming za korisnicite na one sim -toa e samo za niv tie vo sekoj moment mozat da biraat racno mreza i sakaat one da koristat sakaat vip da se zakacat so toa sto na vip ke im stoi R,roaming nacionalen kako sto e na Lyca- e sega so lyca sim ,biras manuelno mrezi i gi otvara site 294.01-telekom/294.02-One/294.03 Vip, a mozes da se zakacis samo na 294.03=vip mreza ne mozes da se priklucis na one mreza, Bidejki tie imaat dogovor so vip, a toa sto vip pravi prespojuvajne ,dodavajne,isklucuvajne nee rabota na Lycamobile-(toa e po nalog na aek, bidejki 10 mesec2017)zavrsuva zakupeniot frekfenten opseg od eks One, i se brza do togas da se resi ova spojuvajne-! problemite sto se pojavuvaat gi ima i kaj vip korisnici ,na koi sum i jas ,i se nadevam deka do kompletnotto spojuvajne se ke se sredi ...
   
 3. Misteriozen

  Misteriozen Член

  Член од:
  24 фев 2010
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 2
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.2 xiaomi.eu
  Бил јас во право или не сега тоа не е важно. Јас како корисник имам право во секое време да добивам квалитетна услуга, а поради тие нивни префрлања на фрекфенции јас не сум должен на моја сметка да трпам неквалитетна услуга па било тоа да е Lycamobile, one.Vip или што ти јас знам кој се не. Нека си го средат квалитетот на услугите на начин на кој што корисникот ќе нема проблеми со услугата што му се нуди, а ние корисниците не сме должни да имаме неквалитетна услуга поради тие нерешени нивни технички проблеми.
   
 4. tspp01

  tspp01 Нов член

  Член од:
  5 фев 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  11
  Поени од трофеи:
  3
  Ajde taka neka bide........
   
 5. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  769
  Допаѓања:
  870
  Поени од трофеи:
  158
  Незнам зошто ти се случил баш овој проблем, на пример јас го немам проблемот и сум позадоволен од тоа кога бев на ВИП, а замисли и не лажам.
  Можно е да имаш проблем со телефон, или локацијата. Јас не ги фалам лајка ко да се којзнае што убаво е што имаат ефтини пакети,како што се радувавме некаде 2010 кога вип ни пушти неограничено на нивна мрежа да збориме,така со овие се радуваме дека за 200 денари ефтино зборуваме. Инаку, да бидиме едноставно реални, како оператор со добра покриеност на мрежа, квалитетна мрежа и брз интернет минус корисничка поддршка се Т-мобиле/Телеком/.


  5 бона давам од пост ако почниш да пишуваш кирилица.
   
  На goran, DigitalDreamer и Noc 32 им се допаѓа ова.
 6. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Интернет од 21 - ви век :cool: :
  http://www.speedtest.net/my-result/a/4149596752

  Нека се јави тој со "подобар" интернет, па да видиме кој има "најдобар" интернет.
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Пред околу 6/7 години, имав компензација со Близу и ми ставија ексериментална фаза на оптика или они како што го викаа фајбер интернет и очекував во иднина сите да го имаме па дури и нивната конкуренција да понудат и подобри пакети. Жал ми е што ги сменив пакетите на работа и другата дома и немаат опција да ги вратат назад или по некоја цена да турат барем 1/3 од следново:
  [​IMG]
   

Сподели преку: