Блакбери го смени името

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од krale, 30 јан 2013.

 1. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Канадската компанија РИМ (Research in Motion) го смени името и официјално отсега ќе се вика Blackberry.

  Името е ерга омнес, за се општа употреба. :pos:

  [​IMG]
   
 2. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.420
  Допаѓања:
  124
  Поени од трофеи:
  63
  А досеа како беа ? Рим ?
   
 3. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Ааа не може тоа така, крадат историја. Или ќе се викаат северни капини или вето.
   
 4. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Да да. Новиот симбол на берза им е BBRY.
   
  На pance24 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: