Бесплатен роаминг во рамките на Европска Унија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Alfa Mobil Team, 16 јун 2017.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Бесплатен роаминг во рамките на Европска Унија.

  [​IMG]

  „Укинувањето на роаминг трошоците е вистинска европска приказна за успехот. Од овој момент граѓаните кои патуваат во ЕУ за повици, пораки и за интернет преку своите мобилни уреди ќе плаќаат иста цена како дома. Укинувањето на роаминг трошоците е еден од најголемите конкретни успеси на ЕУ “ се вели во соопштението.

  Прочитајте повеќе тука.
  --- Споено дупло мислење, 16 јун 2017 ---
  Поради тоа што не сме во ЕУ, тоа значи ќе си купите од М-тел/Теленор Бугарија за 6-10 лева сим картичка, ќе си активирате интернет и уживајте во која и да сте држава :)
   
  На The Geek Boy, zdravevski, Dzepar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. zdravevski

  zdravevski Активен Член

  Член од:
  5 апр 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  43
  на дело не е баш така како што се пишува. повекето европски оператори интермет во роаминг даваат само на броеви со претплата а броевите на при пеид доколку се плакаше пример до сега 22 евра на шведски ковиг за 10гб интермет сега за 16 евра добиваш 1гб неделен интернет во роаминг. катастрофа е укинувањево роаминг. а и за бугарските оператори прочитев колку е точно и изводливо незнам ама доколку ти било бројчето над 50% од деновите во странство т.с роаминг ке ти наплателе некоја дополнителна услуга. така да укинувањево ма роаминг по наше кажано е мижи асан да ти бааам ;)

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 3. budala123

  budala123 Нов член

  Член од:
  5 јан 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дечки еве конкретно за во Грција од кој оператор зимате при пејд бројче за нет?
  сум гледал у лидл нешо као шиткаат од водафон и космоте картички или се лаже, може нешто друго да е


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: