Бел Нексус 4 на Google I/O 2013

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од zokimk, 13 мај 2013.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Гугл ја скрати цената на Нексус 4 на плеј стор за 100 долари :O

  Sent from my CM10.2 HTC Pyramid
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Што збоoриш бе, рано е за 5-ката... :O

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
   
 3. Tomekk

  Tomekk Познат Член

  Член од:
  29 авг 2009
  Мислења:
  486
  Допаѓања:
  291
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Alcatel Idol 3 5.5
  РОМ/Верзија:
  AOSP Extended 7.1.2
  249$ 16GB, 199$ 8GB, а кај нас во Вип само телефонот 28999. :cool:
   
 4. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Па и не е баш рано штом ги продаваат залихите :)
  Ние сме посебна држава на милионери, шо се 500 евра за нас за телефон што се продава 150 евра :D
   
 5. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Па не само кај нас, секаде го продаваат поскапо. Тие што можат да го купат од плеј стор се невидени среќлии!

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
   
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  А што цена идат на старо кај нас?
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Па ретко кој продава, језда и нема многу продадено
  би требало околу 250 макс да биде половен
   
  На stefan_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Кај нас Galaxy Nexus уште го продаваат 250Е, а за четворката што имам гледано, нема многу, али подолу од 290 половен немам видено.
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Ќути тој температура има со галакси нексусот :pos: јас пред 3-4 дена го продадов 180 евра
  имам и нексус 4 ама чекам екран со тач за него, глупо е што кога ќе пукне тачот не работи, нема стакло врз него како самсунзите
  --- надополнето: Aug 28, 2013 3:53 PM ---
  И дефинитивно галакси нексусот ми бил најбрз андроид, с3ката е потиња во софтвер
  ќе видиме за нексус 4кава сеуште неможам да го користам да приметам разлика, мада би требало да е уште подобар
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: