Бел Нексус 4 на Google I/O 2013

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од zokimk, 13 мај 2013.

 1. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Го немам видено во живо СГС4 белиот...до толку ли е никаков штом е овој поубав :)?
   
 2. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Ако го имаш видено СГС3 Белиот тогаш исто како СГС4 да си го видел :) среќа Бокуре не зема бел СГС4 :)


  Sent from my iPad using Tapatalk HD
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Имам видено с3 бел, користев плав :). Незнам мене нексусов ми е ептен за никаде белиот. С3 ми е бољи...работа на вкус...со црниот нексус ни еден с3 ни с4 не може да се спореди :).
   
 4. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  а зашто на линков читам 4.2 наместо 4.3 андроид?
   
 5. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Тоа и мене не ми е јасно...слики што излегоа од белиот беа со 4.3...овој го најавија со 4.2...
  Можда ќе го пуштат дефинитвно апдејтот брзо...
   
 6. Dimza

  Dimza Активен Член

  Член од:
  22 апр 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  72
  Поени од трофеи:
  28
  Катастрофална грешка на ЛГ донесоа нов нексус по 7-8 месеци и ја променија само бојата алал да му е незнам што да коментирам барем на американците ЛТЕ да му ставеа .... И е стопати погрд од црниот ама сепак тоа е субјективна работа, можеа по толку време барем некаков импровемент.
   
 7. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  За дизајнот да, субјективно е...ќе се продава и белиот сигурно, има луѓе што им се свиѓа...
  А со 4.3 би требало да вклучат LTE, BLE...и нови функции на камера...
   
 8. Nearen

  Nearen Познат Член

  Член од:
  11 јан 2011
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  332
  Поени од трофеи:
  63
  Каков нов нексус бре какви нови бакрачи... едноставно пуштија бел нексус 4 во продажба, не станува збор за никаков нов модел, што не е јасно?
   
  RagingDemon, Скоти, username и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Dimza

  Dimza Активен Член

  Член од:
  22 апр 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  72
  Поени од трофеи:
  28
  Не разбрав дали се правиш паметен или си трол или не гледаш што сакам да кажам. Муабето беше потребни му беа 7-8 месеци за нова боја да донесат? За тоа време можеа да подобрат некои недостатоци што ги има црниот. А најмизерно е тоа што го прикажуваат како некоја новост а само бојата ја менуваат тоа е мизеријата. Нигде неспомнав нексус 5 или слично...Подобрувања мислев од аспект на повеке вградена меморија, ЛТЕ и слични работи.
   
 10. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1

Сподели преку: