Бел Нексус 4 на Google I/O 2013

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од zokimk, 13 мај 2013.

 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Тие мои другари и уште 75% од светот така беше последната информација или ??
  :confused:
  п.с Тебе дефинитивно треба некој да ти ги отвори очите....Пошто те викаат Вртикапа претпоставувам дека за 2 години ке го плукаш ИОС и АППЛЕ.
  За разлика од тебе јас бев за Андроид , земав ипхоне 4с за да го тестирам Заклучив дека е срање и сеуште тврдам дека Андроид е подобар.
  Истоот мислење го делам со 75% од светот моментално.... :respekt:
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  без вреѓање ќе те молам...
  значи по тебе 75% од светот користи с3 ?

  или пак 50% евтина кинезарија а другото е се остало не мешај баби жаби....

  Јас ќе користам пак андроид ама на бедни неколку недели колку да видам со каде се со лаговите за да ве реметам и пак се враќам на неколку месеца на ајфон...чудно нели :)


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Немој те молам каде прочита дека сум кажал дека 75% од светот користи С3....
  75% од светот користи андроид.
  Ке поминеш ке поминеш на андроид наскоро кога ке паднат Хтц оне и С4 со цена ке поминеш и нема да се вратиш на ИОС.А тек кога ке испадне Нексус 5 мислам дека дефинитивно ке останеш...
  Извини ако се навреди со нешто ...
  Искрено не верував како може компании од најаки во светот преку ноќ да пропаднат ама ете се случува...Затоа што се преценуваат дека се најдобри и ја потценуваат конкуренцијата ...И секогаш се наоѓа некое таканатечено мозоче во таа фирма каде што соли ум како тие треба да направат да си бидат ограничени и сконцентрирани само на себе затоа что никој ништо не му може И оп најголемата грешка ТРАс од земја.
  Тоа ке му се случи на аппле.
  Со мојот Ипхоне како да сум од друга планета ништо не кумуницира со мене КАТАСТОРФА.
   
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  аморе па темата беше за другарите твои хехе а тие користат с3, сега е појасно.

  не е проблем за цената за с4 и хтц уан и така сега ми завршува договорот со операториве,
  него до ОС ми е највеќе јас за тоа што го користам највеќе за тоа некако ме плаши ќе лупнам пари и ќе ме изнервира нешто и одма ќе го продавам само да не го гледам па макар и да изгубам.

  а сум на два памета а с2 дома џабе ми седи :)


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Земи си 5с и не се замарај со Андроиди :)
  :ГлуП:
   
 6. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  кај и да е за месец дена ајфонов ќе биде глава за глава со с4 ичи хтц уан тогаш ќе ги земам да видам како се понашаат, сега не ми се фрлаат пари во бунар.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Боље е од СГС 4 белиот :)
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Црниот е поубав каде каде. :)Требало и овие да ги направат бели:

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Сподели преку: