Бел Нексус 4 на Google I/O 2013

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од zokimk, 13 мај 2013.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  тогаш крале многу тролаше хахаха ај да се најдеме у мубет хаха


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 2. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  и што сеа ќе се ваѓаме на години?

  Нема везе која година битно било некогаш така. Да беше сеуште ќе ќутеше т.е не, ќе речеше дека копија на ајфонот е
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  и сега кој трола а :)

  Затоа постојат дизајни дизајни и тн се се иде на поново поуникатно, и тогаш така било по фенси сега е цел бел до година ќе биде розев со плав и тн.
  па не е лада ова 1980 па до сега се исти дизајн.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2
   
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  И бели и црни се унисекс додека за женско на пример нешто како на ова затоа мене ми е сеедно дали е бел или црн, но тоа зависи кои модели на пример Ајван 4S повеќе ми се допаѓа бела.
   
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Од кај ви никна идеа дека бел е за женски
  ок нексусов е бел со светки и апла можеби доаѓа

  како и да е со предниот црн дел изгледа ужасно лошо :Кома:
   
  На Pane-G и DigitalDreamer им се допаѓа ова.
 6. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Абе сеа кога имаш бел телефон ондак бело не е само за женски :D

  Иначе како и да е , ја светкиве кај мене на црниов скоро не и ги приметувам, така да мислам дека исто со белиов би било, сепак се гледаат само под агол и не толку страшно и да се има белиов.
   
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Ако црно е за машки, бело за женски, нексусов дефинитивно го измешале, вака ни бел ни црн, најверојатно е за транвестити...
   
  BokUre, D@v!d_P5yCh0, Pane-G и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Каде ти е постот со линк за геј популацијата и гугл? :confused:
   
  На username му/ѝ се допаѓа ова.
 9. D@v!d_P5yCh0

  D@v!d_P5yCh0 Övëřçløçкëđ

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  28
  Црнечки телефон е најбоље

  Sent from my LT22i using Tapatalk 2
   
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Не е Лада од 1980 ама е ипхоне од 2007-2013 не му треба уште многу и ЛАда да ја стигнат...После тоа луѓе како тебе ке викаат абе брат класика си е класика хахахахахах.
  п.с Брат ми и уште 2 другари поминаа од ипхоне 4 на С3 знаеш ли што викаат."ШТО СУМ ИМАЛ ДО СЕГА"....:ГлуП:
   

Сподели преку: