Барам апликација за

Дискусија во форумот 'Канта' започната од Symbian, 23 мај 2015.

 1. Symbian

  Symbian Член

  Член од:
  1 фев 2015
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  8
  Во оваа тема може да прашувате за тоа каква апликација ви треба
  Еве јас прв да прашам имали апликација за да видам на која мрежа е кодиран телефонот
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Непостои таква апликација.
  Барем јас незнам за нешто такво.

  Кај iPhone можеш да провериш на платен
  imei check сајт дали и на кој оператор е кодиран
  а можно е за андроид истата услуга да ја пружаат imei check сајтовите.

  Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
   
  На Symbian му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Symbian

  Symbian Член

  Член од:
  1 фев 2015
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  8
  Ке пробам. Иначе фала. Мојот проблем е решен ајде саа на другите како мене
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.134
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Јас барам апликација да знам колку девојки во радиус од 2 км би сакале да поминат една вечер со мене
   
  На Dzepar и Gajche им се допаѓа ова.
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s

Сподели преку: