Аlcatel Pop 3 (5) Проблем !!!!

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од kozmo, 12 јун 2016.

 1. kozmo

  kozmo Нов член

  Член од:
  13 јул 2015
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung
  пред 1 месец направив обнова на договор во оне.вип и ми дадоа Алкател Поп 3(5) ...тел е ОК али после 3 дена стана проблемов...после полнење од 100% откако го исклучив од полнач наеднаш тел пага во проценти батеријата 100,99,98,95,92,89,86,84,81,79 се до моментот кога ке го рестартираш ..ако на пр си го рестартирал на 78 после рестарт продолжува од 78 па иде нормално 77,76,75 итн како секој тел ...
  го вратив тел во салонот на оне.вип ...пошто има 6 месеци гаранција па пред 3 дена ми го вратија поторно ....од салонот ми рекоа дека нправиле системска надградба што за жал не беше точно ...и после 2 недели чекање тел го имам со истиот проблем ...дали некој од вас имал вакво искуство и дали знаете каков чекор да преземам да го отсранам овој дефект ...андроит 5.1 иначе е систем ....вчера бев во салон и ми рекоа дека да го чувам 2 дена и да го пратиме пак во сервис ...да го направеа ке го направеа уште првиот пат ....дали има некој сознание како да ставам кустом ром или несто што би го средил овој проблем ...
  искрено ви благодарам
  Козмо
   
 2. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  Изгледа како Системски Проблем можи да е и до Батеријата ,Нема Кастм Ромови за твојот како што гледам...и да има многу лесно е да се брикни (јас мојот досега го имам брикнато над 20 паТи (идол 3 5.5) ,за среќа за мојот има програм со тоа што можиш да го вратиш назад
   
 3. kozmo

  kozmo Нов член

  Член од:
  13 јул 2015
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung
  чаре ??????????
   
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  А дaли прoбa фaктoри ресет дa му нaпрaвиш?

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 5. kozmo

  kozmo Нов член

  Член од:
  13 јул 2015
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung
  да му направив ...плус и упдате имаше за него ...и упдате го направив ....исто дереже како сто си беше ....
   
 6. kozmo

  kozmo Нов член

  Член од:
  13 јул 2015
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung
  Pozdrav, nekoj da mi preporaca aplikacija ili program kako da go napravam root ALCATEL 5015X.probav so kingroot neuspesno, supersy neuspesno...
  Ako imate da spoddlite iskustvo vi blagodaram.
   
 7. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  www.shuame.com имаше некаде и англиска верзија
   
 8. kozmo

  kozmo Нов член

  Член од:
  13 јул 2015
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung
  Пробав и со овој сега ...неќе ..што телефон ке беше овој да неможе да се направи роот :!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!:!
  некое друго програмче ?
  поздрав и ви благодарам
   
 9. kozmo

  kozmo Нов член

  Член од:
  13 јул 2015
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung
  Поздрав,
  некој да не има ром за Алкател 5015x ...
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  А во батери статус, што ти вели дека ја потрошило батеријата?
  Синоќа имав таков случај, телефонот има фабричка апликација за сеќурити и чистење на рам меморија и испадна дека апликацијата некако се пореметила па дури и после формат - пак во иста кондиција остана, го држи буден процесорот цело време на 100% :)
   

Сподели преку: