Апдејт на форумот!

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Jane, 1 дек 2010.

 1. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Ај некако да се среди со тие кои што користат црната позадина да не пишуваат со бели букви...
  ништо не им се чита ако корисникот користи бел скин (како на пример јас)
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Никако неможе да се среди, намерно ја менуваат бојата за да изгледаат по фенси нивните постови. Се додека не менуваат боја, постот на темниот скин е со светли букви на темна позадина, а на светлиот обратно. Штом се смени бојата, таа боја што е избрана е иста за било кој скин.
  Ова важи за било кој форум.
   
 3. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  ок...еве јас правам измени кога ќе видам...ама не се зачувуваат..
   
 4. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  како бе не се зачувуваат
  прво текстот во notepad,бриши оригиналот па изменетото пастирај го.
   
  На GoRRaN му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Памтиш кога ти објаснував за порталот, дека мораш преку Notepad за да се избрише форматирањето? Епа истото важи за секаде, практично се што се пишува на интернет:)
   
 6. милош

  милош Активен Член

  Член од:
  23 фев 2010
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  51
  Поени од трофеи:
  28
  [​IMG]

  Ова само кај мене е вака?
   
 7. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  кај мене е ОК.
   
 8. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Каков браусер користиш? Т.е. верзијата е побитна:)

  99% имаш старудија, инаку нема причина зашто да не ти го препознава "overflow: hidden;" тагот.
   
 9. милош

  милош Активен Член

  Член од:
  23 фев 2010
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  51
  Поени од трофеи:
  28

  FF 4.0.1 сеа ќе апдејтувам па ќе пишам

  5.0 пак исто:confused:
   
 10. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Што збориш бе? Фајрфокс 4ката искочи сега скоро, од кај 5.0? Да не користиш нешто сосема друго?:confused: Види од плагините што имаш инсталирано, нешто нестандардно што ти блокира одредени тагови...
   

Сподели преку: