Апдејт на форумот!

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Jane, 1 дек 2010.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Како што гледате после напорна работа повторно сме онлајн и продолжуваме каде што застанавме.

  Новата верзија на форумот е таква каква што ја гледате, може на почеток ќе ви биде чудна или комплицирана, али за неколку дена ќе се навикнете.

  Тоа што бараме од вас е позитивна и негативна критика околу дизајнот и функционалностите. Доколку забележите некаков баг или непреведен текст, веднаш репортирајте во темава за да го отстраниме. Нешто што сметате дека поинаку би било подобро, слободно напишете во темава, ќе ги разгледаме сите можности.

  Исто така проблем имавме со иконите за соодветните форуми. Некаде фали икона, некаде квалитетот не е како што треба. Ако најдете соодветна икона со димензии 48х48 пиксели и во .png формат, пратете ни ја да ја поставиме.

  Деновиве ќе има уште измени на форумов, така да додека работиме со полна пареа, би било убаво да слушнеме и ваш предлог/идеја/критика.

  Да не заборавам само, рестрикциите што ги побараа тие што најмногу придонесуваат за форумот, функционираат како што треба.
  - Потребни се минимум 10 поста за да се може да се прати приватна порака.
  - Потребни се минимум 2 поста за да може да се гледаат линковите.
  - Потребни се минимум 2 поста за да може да се симнуваат атачментите.
   
  На MOBIK-MAR, мила, fenomenmk и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Добро е среден бе, малце е чудно али дека е тазе па затоа...
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Мала исправка, рестрикција сум ставил и за сликите, така да потребни се 2 поста и за сликите да се гледаат.

  Сега барем знаете дека ќе треба малце труд за да може да ги читаат туторијалите:)
   
 4. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  добар е..само малку ќе биде проблем за тие кои што пишувале туторијали во..да речеме зелена или жолта боја..или пак ставиле бела боја...дека порано немаше можност за менување на тема (скин) на форумов...па сега ако некој сака да му биде светол форумов ќе има мал проблем (нема да се чита добро)
   
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Ќе си смени скин за да му биде нормален....Јас сум стандард на темно :)
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Па и на светлиот се чита... Не е до толку тешко:) Затоа постои стандардна боја за да одговара на сите скинови.

  Факт е дека голем дел од членовите користат исклучиво светол скин на било кој форум и да отидат. Да бидам искрен, само на нашиов форум користам темен скин, секаде на друго место исклучиво светол.
   
 7. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  Ај нека е аирлија апдејтот :)

  Имам неколку забелешки ама ќе ги напишам утре бидејќи ептен сум поспан сега
   
 8. Јован

  Јован Познат Член

  Член од:
  2 апр 2008
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  93
  Многу е чуден, али ќе се навикнеме... Тоа е. Ич бе ми се допаѓа делот со посивените нови мислења. Ми смета, али ќе помине се надевам. Не е прегледно. Не знам како да објаснам
   
 9. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Аирлија со 4кава,иако многу ја мразам. Засега добро ми изгледа на прв поглед,иако приметив дека има непреведени делови некои.. :)
   
 10. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Инаку имињата на темите кои се предолги, наместо да идат во 2 реда, се кратат:

  [​IMG]
   

Сподели преку: