Анкета: Користите ли гаџети во ВЦ?

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од krale, 29 дек 2011.

?

Користите ли некој гаџет додека сте во ВЦ?

 1. Не користам ништо! Се знае ВЦ за што е!

  5 гласови
  10,2%
 2. Користам телефон/таблет/лаптоп, но не за зборување!

  28 гласови
  57,1%
 3. Користам само телефон за зборување и друго!

  6 гласови
  12,2%
 4. Користам се!

  10 гласови
  20,4%
 1. Колман

  Колман Член

  Член од:
  12 авг 2012
  Мислења:
  49
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  18
  Не. Тоа е време кога целосно им се посветувам на етикетите од шампоните. И делумно на примарната работа, знаете...
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Screen Shot 2015-02-08 at 21.21.37.png
   
  На zokimk, Dzepar и Gajche им се допаѓа ова.
 3. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Кога идам во WC најлесно се олеснувам ако немам никаква дистракција. Значи ни музика ни телефон ни таблет ни ништо. Се дешава ретко да го земам мојот смартфон со мене во WC-то и , тогаш не ми е убаво олеснувањето бидејќи не сум 100% "сконцентриран" на самиот чин :) Звучи чудно ама така е :)
   

Сподели преку: