Анкета: Користите ли гаџети во ВЦ?

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од krale, 29 дек 2011.

?

Користите ли некој гаџет додека сте во ВЦ?

 1. Не користам ништо! Се знае ВЦ за што е!

  5 гласови
  10,2%
 2. Користам телефон/таблет/лаптоп, но не за зборување!

  28 гласови
  57,1%
 3. Користам само телефон за зборување и друго!

  6 гласови
  12,2%
 4. Користам се!

  10 гласови
  20,4%
 1. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  472
  Допаѓања:
  287
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  ima edna, ama za symbian e... vleces toaletna hartija najbrzo sto mozes ... :D
  edit : ja ima i za android... za iOS ne znam ....
   
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Пак почнавте алфа мажјаци...

  Остај тоа... испаѓа по анкетава досега дека 92% користат некаков гаџет во вц. Останатите лажат. хаха...
   
 3. negoznam

  negoznam Активен Член

  Член од:
  3 дек 2008
  Мислења:
  449
  Допаѓања:
  178
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6+
  Си користам од се по нешто, кога сум на брзање користам телефон, додека кога имам време знам да заглавам ептен во „канцеларија“ и тогаш си го зимам лаптопот(некогаш таблетче ако имам некое), кафенце и цигари, и се релаксирам максимално. Мислам дека тогаш ми доаѓа најголемата инспирација :)
   
 4. Nearen

  Nearen Познат Член

  Член од:
  11 јан 2011
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  335
  Поени од трофеи:
  63
  Стварно бе, не дека не постои момент кога влагам без никаков гаџет ама мајкеми ми се десило да влезам и да си речам "Ех, заборавив мобиљката". Обично за нет го користам, ми фаќа WiFi-то до WC, најбољи! Одвреме навреме по некоја игрица и секако, кога и да сакам да изнервирам девојка ми и се јавувам и и кажувам кај сум. Ми се свиѓа кога е нервозна јебига. :pos:
   
 5. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  472
  Допаѓања:
  287
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  А никој не го спомна најважниот гаџет .... ВЦ четката ????
   
 6. Blagoja

  Blagoja Член

  Член од:
  6 фев 2010
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  18
  Има финта за лаптопи - голема корпа за ѓубре. Од оние, 80 литарски, и фино лепо, лаптопот пред шоља на кантата.
   
 7. negoznam

  negoznam Активен Член

  Член од:
  3 дек 2008
  Мислења:
  449
  Допаѓања:
  178
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6+
  Точно така :) Или ко во мојот случај корпа за прљава облека и како да сум на биро :D
   
 8. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Eve na primer ja sum momentalno vo WC

  Sent from my Desire HD using Tapatalk from Toilet
   
  На Dzole му/ѝ се допаѓа ова.
 9. brzi82

  brzi82 Познат Член

  Член од:
  2 фев 2010
  Мислења:
  907
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Хахаха ова информација баш и не ни беше потребна :D
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 10. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  па дека гледам овде некој не верува дека се користат па сакав на дело да покажам :)
   

Сподели преку: