Анкета: Користите ли гаџети во ВЦ?

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од krale, 29 дек 2011.

?

Користите ли некој гаџет додека сте во ВЦ?

 1. Не користам ништо! Се знае ВЦ за што е!

  5 гласови
  10,2%
 2. Користам телефон/таблет/лаптоп, но не за зборување!

  28 гласови
  57,1%
 3. Користам само телефон за зборување и друго!

  6 гласови
  12,2%
 4. Користам се!

  10 гласови
  20,4%
 1. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Предизвикан од еден повод кој се случи во јавен тоалет, ајде прашање до форумџиите...
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.536
  Допаѓања:
  1.776
  Поени од трофеи:
  358
  Користам се :) Освен лаптоп... гломазен дека ми е ептен али кога немав ајпад, знаев некогаш и лаптопот да го приберам :)
   
 3. Fearl3ss

  Fearl3ss Активен Член

  Член од:
  18 јул 2011
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  38
  Поени од трофеи:
  28
  Се освен лаптоп :)
   
 4. brzi82

  brzi82 Познат Член

  Член од:
  2 фев 2010
  Мислења:
  907
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Хахахахаха темава :)))
  Скоро секогаш iPhonot :)))
   
 5. banjifiko

  banjifiko Познат Член

  Член од:
  16 мај 2008
  Мислења:
  1.279
  Допаѓања:
  230
  Поени од трофеи:
  63
  На времето: Стрипотека, Загор, Алан Форд...
  Сега: телефон, Notebook, PSP...
  Еволуција, ј*** га;)
   
 6. Palek

  Palek Old man

  Член од:
  8 сеп 2008
  Мислења:
  1.110
  Допаѓања:
  505
  Поени од трофеи:
  113
  Користам скоро се ,освен лаптопот,па дури и плејбој (за читање...колку да се знае да не ме бомбардирате со коментари :) )
   
 7. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.624
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Ауу темава... Користам телефон.
   
 8. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  каде без телефон може вратата да ми се заглави па да се јавам по помош
   
  На alfabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.979
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Обично ајфонот ... дефинитивно не лаптоп и слично :)
   
 10. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  за во ВЦ не користам ништо освен весници додека за џиџи-миџи во никој случај не користам оти нејќум бактерии да закачат;)
   
  На Darko Davidovski му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: