Алфа Мобил (ул.Водњанска) - Информации, локација, контакт...

Дискусија во форумот 'Alfa Mobil' започната од Alfa Mobil Team, 30 мај 2009.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  ауууу тој репарираниот ти го убитал :)

  ај па само женски да ти звонат :)
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Ај ај не треси ;) туку само ми бутал кодиран и работи само на Т-ебале ама не знаејќи шо да праиш :D


  Sent from my iPad 3 using Tapatalk HD
   
 3. Palek

  Palek Old man

  Член од:
  8 сеп 2008
  Мислења:
  1.049
  Допаѓања:
  459
  Поени од трофеи:
  113
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Знам за тоа ама немам виса-електрон и никогаш не сум нарачал тоа е проблемот :)
   
 5. NeNo-94

  NeNo-94 iModerator

  Член од:
  7 окт 2011
  Мислења:
  1.038
  Допаѓања:
  743
  Поени од трофеи:
  113
  епа .. имаш членови по форумов со пејпал акаунти.. Малце ли направивме.. Прашај некого.. ќе ти ги порача.. не е проблем.. Еве ако толку ти е мерак.. Јас би ти завршил работа :)
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BooBojan

  BooBojan Нов член

  Член од:
  30 јун 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дали имате на лагер ЛГ Г2 црн, 32ГБ и која цена е ?
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Немаме мобилни телефони на LG.
  Посетете ги:
  http://ledikom.mk/
  http://mobelix.com.mk/
   
 8. Mimikrija

  Mimikrija Член

  Член од:
  31 мај 2013
  Мислења:
  129
  Допаѓања:
  12
  Поени од трофеи:
  18
  Имате ли Nexus 7 2013 wi-fi оnly на лагер ?
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Таблети не продаваме
   
 10. go2bed

  go2bed Член

  Член од:
  20 авг 2008
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  ми треба mhl adapter за алкател идол 6030х...дали имате?
   

Сподели преку: