Алфа Мобил (ул.Водњанска) - Информации, локација, контакт...

Дискусија во форумот 'Alfa Mobil' започната од Alfa Mobil Team, 30 мај 2009.

 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Бошко, да не имаш фолии за S Pop ?
   
 2. unique5

  unique5 Член

  Член од:
  21 дек 2011
  Мислења:
  175
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  Маска за Huawei Ascend Y300?

  Sent from my GT-S6310N using Tapatalk 4
   
 3. Atila

  Atila Член

  Член од:
  31 авг 2011
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  57
  Поени од трофеи:
  18
  Staklo za ekran za HTC Desire c?

  Sent from my HTC Desire X using Xparent Skyblue Tapatalk 2
   
 4. jovankrstevski1

  jovankrstevski1 Нов член

  Член од:
  25 авг 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Гумени чизми за чамец да си направам?
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Имаме ти пратив приватна порака.
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.674
  Допаѓања:
  1.315
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А дали имате тоа футролата за HTC ONE како што го имаше Бокуре ??? А ако имаш пиши ми на ПеПе :)


  Sent from my iPad 3 using Tapatalk HD
   
 7. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  во т мобајл имаш или ако го купиш од таму хтц то гратис ти ја даваат.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.674
  Допаѓања:
  1.315
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Да ,ама не си купив од т-ебале туку кај Apple-фан бој:D
   
  На Војвода и krale им се допаѓа ова.
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.674
  Допаѓања:
  1.315
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s

Сподели преку: