Алфа Мобил (ул.Водњанска) - Информации, локација, контакт...

Дискусија во форумот 'Alfa Mobil' започната од Alfa Mobil Team, 30 мај 2009.

 1. acezuti

  acezuti Член

  Член од:
  5 јул 2012
  Мислења:
  75
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  8
  Ме интересира дали имате додатна опрема за новиот Самсунг Галакси с3

  како што се фотрола за каиш, заштитна фотрола, резервна батерија, држач за во кола може и со полњач , и слично
   
 2. cartman

  cartman Нов член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  imate li flet kabel za vivaz pro ????
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Да, ти испратив цена по приватна порака.
   
 4. fanimani

  fanimani Активен Член

  Член од:
  6 мај 2012
  Мислења:
  236
  Допаѓања:
  53
  Поени од трофеи:
  28
  Малку оф топик... денес е работен ден? :)


  Sent from my lovely chinese tablet using Tapatalk 2
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  За кого како, знам многумина што си го продолжија викендот. Да имаше снег и јас ќе бев дел од нив :D
   
  На vlatko_95 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Работен е ... за некои и вчера беше работен ден
   
 7. zdravevski

  zdravevski Активен Член

  Член од:
  5 апр 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  43
  дали имате футрола за alcatel 991 и цена доколку имате ако може
   
 8. coki

  coki Член

  Член од:
  16 авг 2008
  Мислења:
  217
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  18
  Дали може да се декодира и да се користи на нашите мрежи Самсунг галакси нексус ЛТЕ купен од Америка? Ако може колку кошта.
   
 9. Gogo_mkd

  Gogo_mkd Активен Член

  Член од:
  6 апр 2010
  Мислења:
  431
  Допаѓања:
  94
  Поени од трофеи:
  28
  Ќе може некој да ми пише ПП за цена на батерија за Samsung D900i, оргинал и компатибилна?
  Фала однапред.
   
 10. DonExo

  DonExo Нов член

  Член од:
  24 мај 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Помош околу декодирање на Samsung Galaxy S5830 (за ВИП) ???
   

Сподели преку: