Алфа Мобил (ул.Водњанска) - Информации, локација, контакт...

Дискусија во форумот 'Alfa Mobil' започната од Alfa Mobil Team, 30 мај 2009.

 1. darko87

  darko87 Член

  Член од:
  7 фев 2011
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  zdravo mi treba ogromna pomos go updetuvav mob modelot e samsung galaxy s 4g od t-mobile ali od amerika i na sred updte se iskluci mob i veke ne se ni ukluci ne moze da se polni ni baterija ni da fukcionira nisto kako mrtov da e kazete mi alfamobil dali mozete da mi go napravite mob i kolku ke cini toa ve molam za pobrz odgovor:!!!::!!!::!!!::!!!::!!!:
   
 2. cemak_magnet

  cemak_magnet Активен Член

  Член од:
  9 дек 2011
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  88
  Поени од трофеи:
  28
  Арна ти е локацијава да ти кажам право. Кафани има во околината така да прво се убиваш од алкохол па одма на клинички да те ресетираат хиихихихихи
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Порано имаше бајаги кафани и Ресторан Букет ептен до мене беше, сега слабо :)
  Како и да е, ние помладите ја тераме шемата на улица, парк или по кафичи :D
   
 4. macka 94

  macka 94 Нов член

  Член од:
  2 фев 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  druze dali dekodirate T-MOBILE MOVE U8600, ako dekodirate kolku pari e i za kolku vreme ke bide gotov ako mozes da mi pises :)
   
 5. s7iffy

  s7iffy Нов член

  Член од:
  19 јун 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Шефе едно прашање...имам алкател от-995 од вип! колку би ме чинело да го декодирам и дали од ко ќе излезе сендвич за телефонов ќе треба пак да го декодирам пак?
   
 6. Untouchable007

  Untouchable007 Активен Член

  Член од:
  24 ное 2011
  Мислења:
  698
  Допаѓања:
  151
  Поени од трофеи:
  43
  А и блиску си до град. После работа право во кафана, кафич или дискотека. :pos:
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Не иде така работа, треба до дома да се тркне да се истушираш, да се преоблечеш :) Yes да живеам на 20мин пешки од работата :)
   
 8. Nenad_k

  Nenad_k Активен Член

  Член од:
  19 апр 2011
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  99
  Поени од трофеи:
  43
  Ако може да ми кажеш која цена е микрофонче за sony ericsson к800i со се монтажа. Нај вероватно е до микрофончето пошто кога зборам од него ме слушаат, а кога ми зборат не слушам ништо.
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Доколку не слушате од телефонот тогаш е до звучникот.
  По пп имаш цена.
   
 10. Nenad_k

  Nenad_k Активен Член

  Член од:
  19 апр 2011
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  99
  Поени од трофеи:
  43
  Фала, коа ке ме носи патот натака ке го донесам, посто не е мој на татко ми е.
   

Сподели преку: