Алфа Мобил (ул.Водњанска) - Информации, локација, контакт...

Дискусија во форумот 'Alfa Mobil' започната од Alfa Mobil Team, 30 мај 2009.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Локација:
  ул. Водњанска, бр.3 (мала станица поранешно, до новата експозитура на NLB тутнска банка)

  [​IMG]


  [​IMG]

  Контакт:
  ++389 2/52-11-745
  ++389 75/421-493

  Service e-mail contact: bozidar@gsm.mk

  Skype name: alfa.mobil

  Код:
  Работно време:
  Понеделник 10.30 - 20.00 часот
  Вторник - Петок 10.30 - 19.30 часот
  Сабота 12.30 - 19.00 часот
  Недела и празници не работиме.
   
  Последна промена: 17 јан 2016
  На dejan.s1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dzaro

  dzaro Активен Член

  Член од:
  3 дек 2009
  Мислења:
  557
  Допаѓања:
  112
  Поени од трофеи:
  43
  другар дали можеш да ми го средиш ајфонов имам проблем со ви фи ми покажува No wi-fi направив restore network setings и restore на цел тел али несака
  телефонот е паднат и му е сменет дисплејот тоа е ок али не работ ви фи то
  кажи ми дали можеш да му го средиш тоа колку ке ме кошта тоа задоволство, кажи ми дали џиалбрејкот и унлокот апп...... ми остануваат или ке го средиш и тоа и за колку време се средува тоа
  3g 3.1.3 06.15.00
  фала позз
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Дали ти личи темава на соодветна на прашањето? Дали има потреба да поставуваш едно исто прашање на неколку места?
   
 4. dzaro

  dzaro Активен Член

  Член од:
  3 дек 2009
  Мислења:
  557
  Допаѓања:
  112
  Поени од трофеи:
  43
  :D
  тим електроник ми рече да не се мешам у скопје пиши му на алфа мобил
  затоа пишав тука
  не е проблем избриши го ке му пишам пп
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Update: нов мејл, за сите прашања одсега натаму користете го alfamobil@gsm.mk стариот ќе биде уште 1 месец во употреба.
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Едитирај си и во првиот пост, и стави нормална боја, на светлиот скин не се ни чита дека има нешто напишано...
   
 7. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Ми треба USB JIG (за недај боже)за Самсунг Галакси С2. Ако има би купил 1-2 парчиња во зависност дали пасува и на Галакси С за еден пријател. Поздрав
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Треба викендов да ми стигнат.
  Јави се од понеделник (за 7 дена) на 075421493
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Договорено само кажи отпилика или точно колку би чинело УСБ-то. Поздрав и се слушаме у понеделник
   
 10. acetetovo

  acetetovo Член

  Член од:
  6 јун 2009
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Друже работите утре? Имам елџи п509 за декодирање.
   

Сподели преку: