Авто-турнеја низ Македонија

Дискусија во форумот 'Македонија и свет' започната од STEALTH, 19 јан 2016.

 1. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Пред година и пол отворив ваква тема и на Кајгана, но со оглед на тоа дека малце се одложи идејата, и темата ми замре, па да ве прашам тука дечки.

  http://forum.kajgana.com/threads/Авто-турнеја-низ-Македонија.75152/

  Одамна имам идеја во една тура од 4-5 дена да ги прошетам сите градови во Македонија, со задржување по саат-два-три макс во еден град. Некаде за 5 дена би фатило по 7 града на ден.
  Синоќа мислам дека ја израчував конечната рута, но ако имате предлози каде да се преспие, каде да се вози по пооптимална рута и слично, слободно.

  Кога рачунав полани сум пишал 7000 денари за 104 литра дизел, а тогаш кога сум ја отворил темата дизелот бил 67 денари. Сега за истата километража се уштедува 2400 денари т.е некаде фаќа околу 4500+ денари. Уште еден мотив плус за остварување на идејава што мислам дека ќе остане за цел живот.

  makedonija pat.png

  Untitled.png
   
  На Војвода и христијан им се допаѓа ова.
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Супер идеја, ама мислам дека ти е пребрза, по 3 саати во еден град... Знам како е со работа и обврски, ама за асално да прошеташ и да видиш интересни работи што ги има низ Македонија ќе ти треба повеќе време.. Вака повеќе од времето ќе ти помине во кола и возење, отколку шетање.. Бар ја така мислам. :)
   
  На STEALTH му/ѝ се допаѓа ова.
 3. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Поентата не ми е баш да гледам знаменитости на секое место посебно, туку на пример една-две најбитни. Во повеќето градови сум бил, така да во Охрид на пример нема потреба да одам до Св. Наум, во Струмица на водопадите и такви слични примери.
   
 4. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Никој бре за идеја? А се убивте за цени на половни Ајфони, јебале ве Гугл, Епл и АјСтајл
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Мн. Малку време имаш за шетање. Најдобро е ако можеш да пренокиш во секој град, па другиот ден да ти продолжо авантурата. Вака ке ти биде мн напорно.

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   
  На STEALTH му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  И кога ке си во ср јави се ке пиеме кафе. 071271642.

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   
  На goran и STEALTH им се допаѓа ова.
 7. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  На работа сум, имам останат одмор од 6-7 дена, па....

  Инаку дил, само не во 19-ка. Уште му го памтам на Пандев против Баерн. :DD::DD::DD:
   
 8. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Важи бе, има нов добар кафич од лани. Concept, и шо е најдобро, дозволено е пушење цигари.

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   
  На STEALTH му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: