ИНФО Џеилбрејк туториал со Пангу за iOS 8 - iOS 9.3.3

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Noc 32, 21 окт 2016.

 1. bajoiphone

  bajoiphone Нов член

  Член од:
  26 јан 2015
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 5
  РОМ/Верзија:
  8.1.2
  Асален туториал за јаилбрејк на 10.2? :)
   
 2. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
 3. tearsinheaven

  tearsinheaven Член

  Член од:
  15 апр 2009
  Мислења:
  556
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  18
  Дали моментално има стабилен untethered jailbreak за овој софтвер?
  iPhone 8+


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.550
  Допаѓања:
  1.405
  Поени од трофеи:
  178
  Од 11 до 11.1.2 „има“ џеилбрејк ама нема Cydia значи фактички сеуште нема џеилбрејк. LiberIOS за повеќе инфо.
  За поновите iOS верзии нема JB.
   
  На tearsinheaven му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: