Џеилбрејк на iOS 8.1.1 со TaiG (Jailbreak iOS 8.1.1 with TaiG) windows only

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Gajche, 1 дек 2014.

 1. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  сними го од filehippo.com
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Фала ви! :)
   
 3. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Ova raboti sega za sega

  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На El_Makedonero му/ѝ се допаѓа ова.
 4. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Работат многу повеќе,swipeselection,activator,flux,noslowanimation и да не ги набројвам.. Влезете во cydia и ќе ви излези апдејт, апдејтирајте и свее ќе работее :)


  Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  [​IMG]


  Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Ова noslowanimations го препородува секој ајфон :)

  Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
   
  На zokimk и KakoDaNe им се допаѓа ова.
 7. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Побрзи се анимациите


  Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
   
 8. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  @KakoDaNe го џеилбрејкуваше со апдејтираниот Таиг или со првиот што излезе?
   
 9. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Мислам дека нема разлика со која ревезија на таи-џ ќе напраиш џб.
  се што е ново ќе си се апдејтува аутоматски преку cydia
   
  На KakoDaNe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Со првиот.
   

Сподели преку: