Џеилбрејк на iOS 8.1.1 со TaiG (Jailbreak iOS 8.1.1 with TaiG) windows only

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Gajche, 1 дек 2014.

 1. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  1.078
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Па освен Appsyn друго ништо не работи од сидија, барем јас тоа што инсталирав не работи, ке треба некое време


  Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ffilipco

  ffilipco Активен Член

  Член од:
  24 јан 2009
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  73
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Xiaomi Mi5
  јас на Ipad4 на ios 8.3 инсталирав cydia го инсталирам само за 3 програмчиња (kodi ,movebox , appcake ) се си работи одлично ..
   
  На El_Makedonero му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Џеилбрејкуваше некој? Сварно ќе треба ристор да се напраи после џеилбрејкот или глупости читам по странициве?
   
 4. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Не можам да џеилбрејкувам од глупиов ајтјунес. Пробав да инсталирав и постара верзија 12.0.1 ама тогаш па ајтјунсот не се инсталира како што треба. Некој некаков совет?
   
 5. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  прогуглај малце
   
 6. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  1.078
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Избриши се од стариот iTunes, инсталирај 12.0.1 везија и би требало да можеш, јас вчера така успеав а пред тоа и јас се заебавав.  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Го бришам стариот ајтјунс, инсталирам 12.0.1 и не го инсталира коректно. Не можам воопшто да го стартувам ајтјунсот и ми вика да го преинсталирам. Од кај ја симна 12.0.1 верзијата? @El_Makedonero
   
 8. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Абе треба да деинсталираш и други работи,има едно видео на iphonehacktv каналот на youtube побарај го ке видиш како шо,нека не те мрзи.
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Треба да анинсталираш itunes,bonjour,apple device...и све што е поврзано со apple ако си на виндоус и после од my music да ја избришеш iTunes Library папката.
  После ова ќе се стартува без проблеми.

  Ако си на мек,не би знаел точно али сигурно има на јутуб

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  1.078
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Појма немам од каде ја симнав, пишав на гоогле и ми даде и ја симнав, како што ти пиша гајче тоа се да избришеш и ке ти работи


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: