Џеилбрејк на iOS 8.1.1 со TaiG (Jailbreak iOS 8.1.1 with TaiG) windows only

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Gajche, 1 дек 2014.

 1. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Излезена е нова алатка со која се прави џеилбрејк на iOS 8.1.1.
  Jailbreak постапката е многу едноставна,one click.
  Алатката е цела на кинески.
  Се штиклира само install Cydia,долната опција може да се от-штиклира.
  Алатката работи само на windows,сега за сега.
  (Потврдено/тестирано дека се функционира од страна на видео блогерот idownloadblog)
  (Користете ја верзијата 1.2.1 од TaiG алатката,таа е последна верзија сега за сега)


  https://mega.co.nz/#!dpoxAKyC!sosC93nNaKF3zp5RbS0c2H4jO0AE445H0-8fEqEowxA

  ImageUploadedByTapatalk1417423924.383295.jpg


  Sent from my iPad mini 2 Retina using Tapatalk
   
  Последна промена: 1 дек 2014
  На Pane-G, krale, Torte Mobile и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Filip

  Filip Член - Шизик

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  1.372
  Допаѓања:
  232
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  iPhone 6S
  РОМ/Верзија:
  iOS 9.3.2
  Вчера направив ЏБ со оваа алатка. Телефонот беше кренат на 8.1.1 преку OTA и си заврши се без проблем :)
  Сега за сега супер е Џеилбрејков :)
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Симнете верзија 1.2.1 од официјалниот сајт.
  Јас погрешка сум стаил линк од 1.0.1 верзијата.

  Еве линк од последната верзија:
  http://apt.taig.com/installer/TaiGJBreak_1010.zip

  Sent from my Meizu MX4 using Tapatalk
   
 4. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  807
  Допаѓања:
  746
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Кажи батеријата како ќе ти биде,јас тргнав џб само ради батеријата ми ја цедеше бааги.
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Џеилбрејк не цеди батерија.
  Не ги подесувате пуш нотификациите и оставате многу апликации у мултитаскинг, плус правите Џеилбрејк врз ОТА апдејт и "нечист" бекап.

  За да немате проблем со батеријата :
  Тазе ресторе
  Обавезно set up as new
  И после Џеилбрејк и нема да имате никакви проблеми.
  Откако ќе направите ЏБ дури после инсталирајте апликации од апстор и палете ајкалуд и сетирајте/логирајте се со apple id.

  Sent from my Meizu MX4 using Tapatalk
   
  На Filip му/ѝ се допаѓа ова.
 6. aco_kuna

  aco_kuna Активен Член

  Член од:
  10 сеп 2008
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  34
  Поени од трофеи:
  28
  Gajche Благодарам за инфото Проверено Работи на 4s 8.1.1
   
 7. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Aбе а како 4с от на 8.1.1?
   
 8. aco_kuna

  aco_kuna Активен Член

  Член од:
  10 сеп 2008
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  34
  Поени од трофеи:
  28
  Одлично :)

  Sent from my SM-G900F using Tapatalk
   
 9. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Зошто да не? iPhone 4 не може ама 4s тера.
   
 10. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Абе знам дека тера, али како тера :) Споредено со 7.1.2?
   

Сподели преку: