Скорешна активност

Тек на активност на сите регистирани членови на GSM Macedonia.

 1. Tomislav96 започна нова тема.

  Проблем Купувам камера модул за Ноте 4

  Дали има некој расипан скршен Галакси Ноте 4, или знате дали го имаат камерчето низ некои од мобилариве во скопје? Да го решам одма,...

  Форум: Мали огласи

  23 јун 2017 во 02:59
 2. tanevski одговори на темата Се продава lumia 640.

  http://oglasi.gsm.mk/oglas?id=2006

  22 јун 2017 во 16:37
 3. OLI-HAUG одговори на темата OnePlus генерална дискусија.

  Ништо, само тоа , Фала ти... Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  22 јун 2017 во 15:40
 4. dzoni.pp одговори на темата Како да ги повратам изгубените слики ???.

  Значи на тие црни слики што се 0МБ да направам copy, а потоа да ги избришам ид а се обидам со Dr Fone da gi vratam???

  22 јун 2017 во 14:51
 5. Noc 32 одговори на темата OnePlus генерална дискусија.

  Еј важи оли, сеа само за тебе ќе ја избришеме темава. Уште нешто? Што се однесувам до телефонот, за цената е одличен. Се знаеше дека ќе...

  22 јун 2017 во 12:34
 6. kirev одговори на темата Redmi Note 4.

  Јас имам една како папка. Од Nilkin. Иначе Ноте 4 СД го викаат и Note 4X Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

  22 јун 2017 во 11:47
 7. На kirev му/ѝ се допаѓа мислењето на DigitalDreamer во темата Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!.

  Тоа ќе пишев прегеска. Verizon и уште еден оператор не продаваат GSM уреди, туку CDMA уреди, шо (почесто) идат без картичка. Овој уред е...

  22 јун 2017 во 11:42
 8. На Kapistec му/ѝ се допаѓа мислењето на goran во темата OnePlus генерална дискусија.

  Па јас лично очекував water resistant и помали базели па 2017 сме не 2015,другото е ок според мене. Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  22 јун 2017 во 10:05
 9. goran одговори на темата Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!.

  Нема слот за сим картичка не троши си време залудно,тој тел само во америка можи да се користи на нивна мрежа. Sent from my LG-H815...

  22 јун 2017 во 07:35
 10. На goran му/ѝ се допаѓа мислењето на DigitalDreamer во темата Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!.

  Тоа ќе пишев прегеска. Verizon и уште еден оператор не продаваат GSM уреди, туку CDMA уреди, шо (почесто) идат без картичка. Овој уред е...

  22 јун 2017 во 07:33
 11. goran одговори на темата Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!.

  Точно така некои телефони на Verizon и Sprint идат без слот за сим картичка,така да тој тел можи да се користи само во USA. Sent from...

  22 јун 2017 во 07:33
 12. OLI-HAUG одговори на темата OnePlus генерална дискусија.

  Јас отчекував нов Ајфон во септември...:) Добро бе никој не го гледа телефонот? Смешно е да се дебатира за ваква дебилна копија ......

  22 јун 2017 во 06:35
 13. goran одговори на темата OnePlus генерална дискусија.

  Па јас лично очекував water resistant и помали базели па 2017 сме не 2015,другото е ок според мене. Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  22 јун 2017 во 06:15
 14. На Staned му/ѝ се допаѓа мислењето на vlatko.donev во темата iGO Primo 2.4 навигaција.

  Ако имате навигатор со WindowsCE оперативен систем,а такви се скоро сите освен Garmin и TomTom,можете да му инсталирате iGO Primo....

  22 јун 2017 во 01:44
 15. На zmija1 му/ѝ се допаѓа мислењето на Alfa Mobil Team во темата Имате мобилен што неможе да се декодира - сите прашања и одговори ќе ги најдете тука!.

  Модел ајдито позади на маската под батеријата R800 и после која буква иде W?И исто така *#*#7378423#*#* влези во сим лок и види...

  21 јун 2017 во 23:45
Вчитување...