Alfa Mobil Team's Recent Activity

 1. На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа мислењето на DigitalDreamer во темата ИНФО Бенчмарк резултати: Galaxy Note 9 сеуште неможе да го победи iPhone X.

  Овојпат си е ради хардверот, да не се лажеме. :)

  14 авг 2018 во 19:45
 2. Alfa Mobil Team одговори на темата ИНФО Бенчмарк резултати: Galaxy Note 9 сеуште неможе да го победи iPhone X.

  Ејпл не растура затоа што има помоќен хардвер, туку подобра координација помеѓу софтверот и хардверот :)

  14 авг 2018 во 10:40
 3. Alfa Mobil Team започна нова тема.

  ИНФО Бенчмарк резултати: Galaxy Note 9 сеуште неможе да го победи iPhone X

  Не беше потребно многу време од претставувањето за Note 9 да биде спореден со неговата најголема конкуренција во бенчмаркинг...

  Форум: Samsung Note FE Series

  13 авг 2018 во 09:33
 4. Alfa Mobil Team одговори на темата НОВО Galaxy Note 9.

  Малце прити фак е што Самсунг со рут ја губиш гаранцијата поради тоа што кноскот станува кец, додека другите брендови па имаат заклучен...

  11 авг 2018 во 23:37
 5. На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа мислењето на The Geek Boy во темата НОВО Galaxy Note 9.

  Мене искрено изгледот на Андроид - от на Samsung од 7.0 со Samsung Experience 8.0 ми се допаѓа. Samsung нуди многу можности да менување...

  11 авг 2018 во 23:33
 6. Alfa Mobil Team одговори на темата Каде летово на одмор (Summer Edition 2018).

  Навалете сингл гикови! :) Јас да си прашам, да не имал некој искуство освен од Игуменица, од друга локација како може траект да фатам...

  11 авг 2018 во 23:31
 7. На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа мислењето на The Geek Boy во темата Каде летово на одмор (Summer Edition 2018).

  Млада е.

  11 авг 2018 во 23:31
 8. Alfa Mobil Team одговори на темата Добредојде на GSM Маcedonia (претставувања тука).

  ме изнасмеа, барем 2-3 неделно имам клиенти кои велат дома се искарале за полнач и таткото решава од буџетот да купи екстра по уште еден...

  11 авг 2018 во 23:30
 9. На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа мислењето на alfabeta во темата Добредојде на GSM Маcedonia (претставувања тука).

  Или кога ќе си го изгубат адаптерот па можат да го користат на другите. :)

  11 авг 2018 во 23:27
 10. Alfa Mobil Team одговори на темата Прашања до Администраторите.

  Вака нешо, треба да му ја седнам викендов едно преуредување да напраам... Веќе виндоус мобајл не ни постои, а ко шо глеам и виндоус фон...

  11 авг 2018 во 10:47
 11. На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа мислењето на The Geek Boy во темата Прашања до Администраторите.

  Да се отвори нова тема за Galaxy Note FE, или да се отклучи онаа на Note 7,ама да се преименува во Note FE. И секако забрана за...

  11 авг 2018 во 10:43
 12. Alfa Mobil Team одговори на темата НОВО Galaxy Note 9.

  Ако имаат порастеретен андроид ко Хуавеи или чист дроид ко Нексус би биле толку добри и продавани, што ќе немаат конкуренција, па дури и...

  11 авг 2018 во 10:34
 13. Alfa Mobil Team одговори на темата Брзина на Мобилниот Интернет кај Македонските Оператори(speedtest на Vip,One T-Mobile).

  Пред околу 6/7 години, имав компензација со Близу и ми ставија ексериментална фаза на оптика или они како што го викаа фајбер интернет и...

  11 авг 2018 во 10:05
 14. На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа мислењето на The Geek Boy во темата Брзина на Мобилниот Интернет кај Македонските Оператори(speedtest на Vip,One T-Mobile).

  Интернет од 21 - ви век :cool: : http://www.speedtest.net/my-result/a/4149596752 Нека се јави тој со "подобар" интернет, па да видиме...

  11 авг 2018 во 09:56
 15. Alfa Mobil Team одговори на темата Каде летово на одмор (Summer Edition 2018).

  Зависи колку години има.

  11 авг 2018 во 09:56