GSM Macedonia

  1. GSM Macedonia

   Најчесто поставувани прашања околу форумот, порталот, support-от и блогот.
   Теми:
   247
   Мислења:
   10.556
   Последно: Казнени поени и банирање BokUre, 26 сеп 2016 во 18:32
 1. ПОЧИТУВАЈТЕ ГИ ПРАВИЛАТА НА ОДНЕСУВАЊЕ

  Пишувајте строго мислења поврзани со темата во која сакате да пишувате. Дозволен е оф-топик само доколку сакате да го дообјасните мислењето и тоа да го направите со означување дека мислењето е оф-топик. Премногу оф-топик нема да се толерира, дозволен е само во границите на нормала и некако поврзано со темата во која пишувате. Задолжително избегнувајте кавги и секакви меѓусебни препукувања. Исто така строго забрането е „тролање” кое може да резултира со бан без опомена. Најситните кавги и несоодветно однесување ке се санкционираат со бан во траење од 7 дена.
  1. Мобилни телефони и таблети

   Општи дискусии околу мобилните телефони и таблетите. Дискусии за операторите и нивните услуги. Споредби помеѓу модели од различни брендови.
   Теми:
   1.106
   Мислења:
   23.778
   Последно: oneplus 3 goran, 27 сеп 2016 во 10:48
  2. Apple

   iPhone, iPod ,iPod Touch, iPad, iTV
   Теми:
   1.264
   Мислења:
   48.913
   Последно: iPhone 7, iPhone 7 Plus psyside, 1 окт 2016 во 06:43
  3. HTC

   Smart Phones
   Теми:
   395
   Мислења:
   5.860
   Последно: HTC M7 Pane-G, 27 сеп 2016 во 21:21
  4. LG

   Теми:
   263
   Мислења:
   2.384
   Последно: Проблем со gps senzor jovce27, 23 сеп 2016
  5. Sony

   Теми:
   135
   Мислења:
   2.183
   Последно: Sony генерална дискусија DigitalDreamer, 30 сеп 2016 во 20:00
  6. Nokia

   Дискусии за сите модели на Nokia, рецензии, туторијали, сервис, помош...
   Теми:
   1.189
   Мислења:
   11.359
   Последно: Lumia 1020 Dule, 15 сеп 2016
  7. Alcatel

   Теми:
   208
   Мислења:
   3.798
  8. Motorola

   Теми:
   130
   Мислења:
   880
   Последно: Motorola Droid Turbo 995user, 27 дек 2015
  9. Mi (Xiaomi)

   Тука може да најдете све за Xiaomi телефоните.
   Теми:
   51
   Мислења:
   6.444
   Последно: Xiaomi генерална дискусија kic10, 30 сеп 2016 во 21:31
  10. Huawei Smart Phones

   Теми:
   70
   Мислења:
   2.780
   Последно: Huawei Ascend P7 dejan.s1980, 20 авг 2016
  11. BlackBerry

   Овој дел ги покрива сите BlackBerry модели.
   Теми:
   146
   Мислења:
   1.435
   Последно: Blackberry Android Effendi, 5 ное 2015
  12. Кинески брендирани телефони и копии

   Дискусии за сите кинеските брендирани телефони (meizu,1+1,elephone,lenovo,zte,doogee) и слично, и за кинеските копии.
   Теми:
   180
   Мислења:
   3.448
  13. Останати брендови

   Сите останати модели кои не припаѓаат на бреновите што се набројани погоре.
   Теми:
   137
   Мислења:
   2.207
   Последно: ZTE blade 3 padnat softver mrkac, 4 јул 2016
  14. Дополнителна опрема

   Тука спаѓаат сите додатоци - акцесоари за вашите телефони
   Теми:
   175
   Мислења:
   1.246
   Последно: Батерија за Galaxy Ace 4 raperot, 4 јан 2016
 2. ПОЧИТУВАЈТЕ ГИ ПРАВИЛАТА НА ОДНЕСУВАЊЕ

  Пишувајте строго мислења поврзани со темата во која сакате да пишувате. Дозволен е оф-топик само доколку сакате да го дообјасните мислењето и тоа да го направите со означување дека мислењето е оф-топик. Премногу оф-топик нема да се толерира, дозволен е само во границите на нормала и некако поврзано со темата во која пишувате. Задолжително избегнувајте кавги и секакви меѓусебни препукувања. Исто така строго забрането е „тролање” кое може да резултира со бан без опомена. Најситните кавги и несоодветно однесување ке се санкционираат со бан во траење од 7 дена.
  1. iOS

   Се околу iOS
   Теми:
   711
   Мислења:
   15.601
   Последно: Screenshot од вашиот iPhone - ТУКА ! boro1, 16 сеп 2016
  2. Android

   Теми:
   770
   Мислења:
   16.787
   Последно: Tapatalk Forum App RagingDemon, 30 сеп 2016 во 20:37
  3. Windows Phone

   Теми:
   40
   Мислења:
   458
   Последно: Windows Phone 10 OLI-HAUG, 13 авг 2016
  4. GPS форум

   апликации, мапи и се што е поврзано со GPS уредите и мобилните кои имаат GPS подршка
  1. Продавници

   Платено рекламирање!
   Теми:
   186
   Мислења:
   1.987
  2. Мали огласи

   Нови и користени телефони и дополнителна опрема
   Теми:
   3.465
   Мислења:
   23.347
 3. ПОЧИТУВАЈТЕ ГИ ПРАВИЛАТА НА ОДНЕСУВАЊЕ

  Пишувајте строго мислења поврзани со темата во која сакате да пишувате. Дозволен е оф-топик само доколку сакате да го дообјасните мислењето и тоа да го направите со означување дека мислењето е оф-топик. Премногу оф-топик нема да се толерира, дозволен е само во границите на нормала и некако поврзано со темата во која пишувате. Задолжително избегнувајте кавги и секакви меѓусебни препукувања. Исто така строго забрането е „тролање” кое може да резултира со бан без опомена. Најситните кавги и несоодветно однесување ке се санкционираат со бан во траење од 7 дена.
  1. Хардвер

   Теми:
   360
   Мислења:
   7.308
   Последно: Сакам да купам компјутер ivan88, 30 сеп 2016 во 13:05
  2. Оперативни системи и програми

   Теми:
   572
   Мислења:
   8.519
   Последно: Microsoft Windows 10 stefan_mkd, 29 сеп 2016 во 22:18
  3. Интернет и мрежи

   Теми:
   440
   Мислења:
   7.416
  4. Електроника

   Шеми и дискусии за секаков вид на електроника.
   Теми:
   182
   Мислења:
   2.139
   Последно: Дронови stefan_mkd, 30 сеп 2016 во 11:25
  5. Игри

   Теми:
   213
   Мислења:
   2.519
   Последно: Најтешката игра на светот filipkir, 19 сеп 2016
  6. Download секција

   Теми:
   1.747
   Мислења:
   6.969
   Последно: Побарување на филмови! kirev, 31 јул 2016
  1. Општи дискусии

   Дискусии кои не спаѓаат во другите форуми.
   Теми:
   688
   Мислења:
   12.261
   Последно: Предлог за Led телевизор? StalkeR, 30 сеп 2016 во 00:22
  2. Животен стил

   Здравје, храна и рецепти, дом и семејство, мода и убавина, љубов и секс, животинско катче.
   Теми:
   64
   Мислења:
   1.212
  3. Македонија и свет

   Економија и бизнис, образование, свет, историја.
   Теми:
   94
   Мислења:
   1.610
   Последно: Увоз од Кина и Хонг Конг Noc 32, 29 сеп 2016 во 22:49
  4. Забава и култура

   Филм и ТВ, музика, хоби, фотографија, уметност, ноќен живот.
   Теми:
   187
   Мислења:
   3.935
   Последно: Вашата најдобра фотка :) Todor91, 27 сеп 2016 во 16:01
  5. Спорт и автомобилизам

   Фудбал, кошарка, тенис, автомобилизам, останати спортови.
   Теми:
   146
   Мислења:
   3.041
   Последно: Таблет во автомобил ivan88, 6 авг 2016
  6. Хумор и играчница

   Вицови, сеири, форумџиски игри, асоцијации, игри на зборови...
   Теми:
   277
   Мислења:
   6.884
   Последно: Смешни слики Pane-G, 27 сеп 2016 во 21:16
  7. Канта

   Recycle Bin
   Теми:
   614
   Мислења:
   3.630
   Последно: LG G5(gold) H850 se prodava OLI-HAUG, 21 јун 2016
  1. Off topic теми

   Теми:
   33
   Мислења:
   3.624
   Последно: Општи дискусии за фудбал Kapistec, 30 сеп 2016 во 15:04